Wraz z nadejściem lata konieczne jest dopasowanie garderoby do znacznie wyższej niż jeszcze przed kilkoma tygodniami temperatury. Szczególnie dotyczy to spodenek na lato, które bardzo łatwo jest wybrać złe lub w złym guście, co wpłynie na całą estetyką danego stroju. Jak zatem nie popełnić żadnego błędu?

Wybór długości

Dobranie odpowiedniej długości spodenek na lato stanowi zdecydowanie największy problem  podczas wyboru tego elementu garderoby i zdecydowanie najczęściej jest powodem związanych z tym kłopotów.

Wszystko zależy tak naprawdę od miejsca, w którym będzie się je nosiło. W pracy poleca się mimo wszystko nieco dłuższe nogawki, natomiast nieformalne spotkania lub po prostu wakacyjny pobyt zdecydowanie pozwalają na to, aby ubrać krótsze bermudy.

Wybór materiału

Żeby noszone krótkie spodenki spełniały swoją najważniejszą funkcję, czyli zapewniały komfort i przewiewność, koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby były one wykonane z odpowiedniego rodzaju materiału.

Zdecydowanie polecić tu można tkaniny o bardzo luźnym splocie płóciennym. Odradzane są jeansy lub gruby dres.

A co z kolorem?

Wybierając spodenki na lato, nie można pominąć kwestii estetyki, czyli tego, w jakim kolorze one będą. Choć czarny kolor kusi pod tym względem, to jednak jest on wysoce odradzany. Jak wiadomo, czerń niezwykle chętnie chłonie ciepło, dlatego też takie spodenki letnie będą powodowały dyskomfort. Najlepiej jest zdecydować się na kolory jasne takie jak biel, róż, błękit lub beż. Chcąc nieco urozmaicić strój, można także sięgnąć po czerwień, zieleń lub kolor niebieski.