Wybór damskiej bielizny nocnej jest na tyle szeroki, że bez trudu znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Do dyspozycji mamy nie tylko tradycyjne piżamy, czy też koszule nocne. Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę mniej sztampowe rozwiązania, dzięki którym będziemy prezentować się seksownie, a jednocześnie czuć się komfortowo. Przykładem są peniuary, które występują w wielu różnych wariantach. Przez podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie warto sprawdzić kilka podstawowych parametrów.

Długość peniuaru

Peniuar przypomina nieco szlafrok lub wiązaną sukienkę. Powstał on z myślą o tym, aby zakrywać nagie ramiona, brzuch oraz uda. Oczywiście nie zakłada się pod niego piżamy. Jest to rodzaj bielizny nocnej, który sprawia wrażenie wyjątkowo ekskluzywnego. W pierwszej kolejności należy określić, jaka długość sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej. Bez trudu znajdziemy bardzo krótkie modele, które kończą się w połowie uda, a nawet wyżej.

Warto wiedzieć, że dużym zainteresowaniem cieszą się fasony eleganckie oraz stonowane. Peniuar może sięgać do kolan, połowy łydek, a nawet samej ziemi. To od naszych osobistych upodobań zależy, jaki model wybierzemy. Dobrze jest pomyśleć o wygodzie, szczególnie jeśli będziemy wykorzystywać tę seksowną bieliznę do spania.

Krycie tkaniny

Zdecydowana większość peniuarów wykonywanych jest z półprzezroczystych oraz przezroczystych tkanin – odwiedź sklep. Są one lekkie, a zarazem niezwykle komfortowe. Delikatnie otulają one ciało i nie podrażniają delikatnej skóry. Trzeba jednak wiedzieć, że w sprzedaży znajdują się również modele w stu procentach kryjące, które idealnie sprawdzą się na co dzień. Jest to najlepsza propozycja dla pań, które poszukują alternatywy dla standardowej piżamy.

Zwróćmy uwagę także na zdobienia – koronki, pióra, czy też hafty. Stanowią one dodatkową ozdobę, która dodaje uroku.