Dopasowanie marynarki męskiej wcale nie jest takie proste. Zwłaszcza gdy ma się do czynienia z osobą nietypową, która w jakiś sposób odbiega fizycznie od innych. Wtedy znalezienie odpowiedniego fasonu wymaga mnóstwa przymiarek.

Marynarka męska- jakie mogą być czynniki, które utrudniają jej wybór?

Po pierwsze niski wzrost osoby, która ma ją nosić. Jest to spora niedogodność, bo jeżeli delikwent ma poniżej 160 centymetrów wzrostu może być problem z dobraniem numeracji marynarki męskiej. Większość marynarek skrojona jest na panów o średnim wzroście, a on zaczyna się od około 168 centymetrów. Niski mężczyzna musi albo trafić na unikatowy rodzaj marynarki skrojonej akurat pod niego, albo dokonać w tej zbyt długiej i obszernej mnóstwa poprawek. Po drugie zbyt duży brzuszek i potężna tusza sprawia, że marynarka męska i jej wybór urastają do miana misji niewykonalnej.

Bardzo otyli panowie to dość specyficzni klienci, bo są jakby poza skalą i znalezienie garnituru na już często wymaga intensywnego chodzenia po sklepach i liczenia na przysłowiowy łut szczęścia. A może się coś trafi. Również bardzo wysoki wzrost stanowi problem przy zakupie marynarki męskiej, tylko że tu chodzi bardziej o to, że wszystkie marynarki są za krótkie. Ich rękawy sięgają im co najwyżej do łokcia.

Alternatywne wyjścia, gdy nie da się dobrać marynarki w sklepie.

Po pierwsze można iść do krawca i zlecić mu uszycie całego garnituru. On dokona pomiarów, a potem stosownej przymiarki. Problem polega na tym, że taka marynarka i spodnie na zamówienie kosztują znacznie więcej niż w sklepie. Po drugie samą marynarkę męską można owszem zamówić przez internet, lecz tak do końca nie wiadomo, czy będzie pasowała do reszty ubrania. Jak widać, garnitur to dość kłopotliwa część męskiej garderoby.

Marynarka męska z tej strony