Dziś już nie trzeba zdejmować rękawiczek, aby móc swobodnie odebrać smartfona, wysłać sms – a czy przyglądać internet zimą na dworze. W tym celu wystarczy zakupić praktyczne i wygodne rękawiczki do ekranów dotykowych.

Wygodne korzystanie z nowoczesnych urządzeń, a rękawiczki do ekranów dotykowych

Do niedawna, aby zimą na dworze odebrać telefon, przejrzeć pocztę czy ustawić nową trasę w nawigacji samochodowej trzeba było zdejmować rękawiczki. Dziś w wielu sklepach dostępne są niezwykle praktyczne rękawiczki, w których bez problemu można sprawnie obsługiwać smartfona, wyciągać pieniądze z bankomatu czy kupić bilet autobusowy przy pomocy biletomatu.

Jakie wybrać rękawiczki?

Rękawiczki z funkcją dotykową zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy klient mógł znaleźć odpowiadający mu wzór. Można zatem wybierać zarówno spośród klasycznie czarnych, jak i śnieżnobiałych czy w kolorowo zakręconych wzorów. Część z nich jest zupełnie gładka i dzięki temu pasuje do tych najbardziej eleganckich zestawów odzieżowych, inne z kolei swym ciekawym designem świetnie wpisują się w zimową modę.

Świetną propozycją dla nastolatków są wciąż nieśmiertelne paski, a pewny siebie mężczyzna może wybrać rękawiczki w zimowe renifery, które to wywołają uśmiech na twarzach wszystkich znajomych.

W jaki sposób działają rękawiczki do smartfona?

Te zwyczajnie wyglądające rękawiczki posiadają specjalne zakończenia – zazwyczaj przy najważniejszych palcach podczas obsługi smartfona. Mowa jest tutaj o kciuku, palcu wskazującym oraz środkowym. Zakończenia te przekazują ciepło ciała na ekran smartfona w taki sposób, że reaguje on na dotyk w taki sam sposób jak wówczas gdy dotykamy go gołą ręką.

Dzięki tym nowoczesnym rękawiczkom już nigdy z powodu mrozu nie jesteśmy zmuszeni odrzucać ważnego połączenia czy też czekać z odpisaniem na sms – aż do czasu powrotu do domu.