To z jakiego materiału będzie wykonana bluza męska będzie bezpośrednio przekładało się na komfort jej noszenia. Dodatkowo materiał wpływa również na trwałość bluz.
Zdecydowanie za najbardziej trwałe uchodzą bluzy wykonane ze stuprocentowej bawełny. Wynika to z łatwości wybrania odpowiedniego proszku do prania takich ubrań oraz właściwej temperatury. Nie bez znaczenia jest również to, że bawełniane stroje nie krępują ruchów oraz dobrze utrzymują ciepło. Natomiast bawełna szybciej chłonie wodę, więc podczas deszczowej pogody taka bluzo może znacznie gorzej się sprawdzić.

Co, jeśli nie bawełna?

Trzeba brać pod uwagę, że do wykonania bawełnianej bluzy mogą być wykorzystane różne rodzaje bawełny. Warto to również brać pod uwagę, gdy szuka się wysokiej jakości produktu.
Oryginalnie można ubrać się w bluzę wykonaną z ortalionu. To doskonały pomysł na trój w stylu retro. Natomiast bawełna z domieszką poliestru sprawia, że bluza znacznie skuteczniej ogrzeje ciało, ale zapewni skórze również możliwość oddychania. Nie bez znaczenia jest również to, że takie bluzy męskie Nike z Desportivo będą się znacznie lepiej dopasowywać do sylwetki.

Bluza dopasowana do pogody

Warto bluzę męską Nike dopasować do pogody, przy której ma być używana:
– przy chłodniejszych dniach warto posiadać bluzę z kapturem
– przy deszczowej pogodzie warto zakładać bluzy z materiałów szybciej schnących i mniej chłonących wodę
– przy wyższych temperaturach warto korzystać z bluz bardziej przewiewnych
– na zimę zdecydowanie warto wybierać bluzy w wersjach z kapturem.