Gorsety to popularny rodzaj bielizny damskiej. Występują one w różnych modelach, które są zróżnicowane względem siebie przede wszystkim pod kątem użytkowania. Mogą być noszone zarówno na biust, jak i pod biust. Decyzja zależy od indywidualnych preferencji.

Gorset typu overbust

Produkty typu overbust są to wyroby, które zakładane są na biust. Można je nosić zarówno pod ubraniem, jak i na ubraniu. Tego rodzaju gorsety warto w odpowiedni sposób dobrać do typu odzieży. Pod niektórymi ubraniami będą one niewidoczne, jednak pod innymi będzie je widać. Sposób ich dopasowania zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji, a także od efektu, który planuje się uzyskać. Niektóre kobiety lubią chodzić w wyeksponowanych gorsetach, a inne wolą mieć je schowane. Produkty typu overbust posiadają bardzo grubą i solidną konstrukcję, dzięki czemu z powodzeniem mogą ukryć różne mankamenty sylwetki. W związku z tym, że ciężko je ukryć pod ubraniem mogą być również zakładane na ubranie, jeśli tylko będą w odpowiedni sposób dobrane.

Gorset typu underbust

Wśród różnego rodzaju bielizny damskiej można także wyróżnić gorsety typu underbust, która są zakładane pod biust. Tego rodzaju wyroby również mogą być noszone zarówno pod ubraniem, jak i na nim. Konstrukcja produktów oparta jest głównie na stalowych fiszbinach spiralnych, a także czterech fiszbinach płaskich, których zadaniem jest usztywnienie kręgosłupa i ustabilizowanie go. Gorsety typu underbust przeznaczone są do codziennego i regularnego noszenia, ponieważ są stosunkowo wygodne i nie krępują ruchów. Można je także nosić przez dość długi czas jednorazowo. Są to produkty o charakterze wyszczuplającym, które bardzo dobrze kształtują sylwetkę i podkreślają jej walory. Dlatego są chętnie noszone przez wszystkie kobiety, niezależnie od ich wieku – więcej na sklepie obsessive.