Dres damski to pojęcie bardzo uniwersalne. Na rynku można wybierać z całej masy modeli, wykonanych z różnych materiałów. Od mnogości stylów i fasonów czasami aż kręci się w głowie. W jaki sposób kupić odpowiedni strój sportowy?

Po pierwsze przeznaczenie

Najpierw należy określić po co kupuje się komplet dresowy damski. Określone typy wykonane są z uwagi na specyfiką konkretnych zajęć ruchowych. Na siłownię najlepsze będą elastyczne i jak najlżejsze, dobrze przepuszczające powietrze materiały jak np. poliester z dodatkiem elastyny. Na jogę, pilates, a także taniec odpowiedniejszy będzie ubiór luźniejszy, bawełniany, z gumką lub sznurkiem w pasie spodni. Do biegania i innych aktywności na zewnątrz komplety outdoorowe. Takie, które zapobiegają wychłodzeniu organizmu i zapewniają odpowiednią aerodynamikę. Bawełniane, ze ściągaczami. Bluzy z kapturem oraz joggersy albo legginsy.

Wygoda i poczucie komfortu

Niezależnie od dyscypliny, damskie dresy muszą gwarantować pełną swobodę. Nie mogą krępować ani ograniczać zasięgu ruchów, tak aby uprawianie sportu i wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych sprawiało wyłącznie przyjemność. Należy obowiązkowo wybrać odpowiedni rozmiar. Na szczęście na rynku dostępna jest cała pełna rozmiarówka, z dodatkowymi wariantami, jak np. slim fit lub regular fit. Żadna kobieta, bez względu na wzrost i rodzaj sylwetki nie powinna mieć problemów z odnalezieniem dopasowanego idealnie dresu damskiego.