Męska szafa z reguły bywa mniej oryginalna od kobiecej, ale i tak może się w niej znaleźć sporo różnych fasonów spodni. Modni panowie decydują się na jeansy lub spodnie klasyczne, często wybierają też spodnie bojówki męskie, które pasują do wielu popularnych stylizacji.

Spodnie młodzieżowe, ale nie tylko

Wygodny krój bojówek może kojarzyć się z modą młodzieżową, ale coraz częściej spodnie takie noszą panowie w każdym wieku. Spodnie bojówki męskie dominują w modzie z uwagi na ponadczasowy krój oraz komfort noszenia. Mogą łączyć się z odzieżą w stylu sportowym lub casualowym. Mają przeważnie sporo kieszeni, co wykorzystają zwłaszcza praktyczni panowie. Kolorystyka bojówek może być różna, często spotyka się spodnie czarne lub w barwach wojskowych (moro). Miewają nadruki, choć raczej ograniczone są one do deseni obejmujących całą tkaninę spodni. Fantazyjne ozdoby kieszeni można wykorzystać w celu podkreślenia stylu.

Spodnie męskie bojówki a dobór obuwia

W przypadku męskich stylizacji nie zwraca się może aż takiej uwagi na szczegóły, ale czasami mały drobiazg potrafi wpłynąć na niekorzyść i zmodyfikować to, jak prezentuje się cała sylwetka. Szczególnie warto zwrócić uwagę na obuwie – panowie potrafią nosić te same buty do wszystkiego, co nie zawsze jest dobrym pomysłem. Bojówki pasują głównie do sportowego stylu, dlatego też sprawdzą się wszelkie trampki, tenisówki i adidasy, jak również mocniejsze obuwie jesienno-zimowe. Mając zamiar założyć buty eleganckie takie jak pantofle, lepiej od razu zmienić spodnie na inne.