Chyba nie ma osoby, która nie lubi od czasu do czasu, szczególnie w jesienną pluchę, zaszyć się w domu w dresie. Jest to najwygodniejsze ubranie na świecie, które nie bez powodu jest wybierane do aktywności fizycznej, sprzątania lub spania. Okazuje się jednak, że komfort noszenia i styl można połączyć w ciekawy sposób.

Dresy na ulicę

Noszenie sportowych ubrań na co dzień wydaje się dość niechlujnym rozwiązaniem. Utarł się stereotyp mówiący o tym, że dresy nadają się tylko na siłownię lub jako „ubranie tymczasowe”. Takie spostrzeżenia są dość krzywdzące, bowiem sklepy oferują niemal nieograniczony wybór – bluzy sportowe damskie (desportivo), czapki z daszkiem, spodnie dresowe ze ściągaczami, koszulki funkcjonalne i wiele innych. Sportowy look świetnie komponuje się z miejskim stylem, łącząc ubrania i dodatki na wiele sposobów.

Co dobrać do dresów?

Kontrastowe łączenia są dobrym sposobem na wyróżnienie się z tłumu. Elegancka bluzka do oversize’owych spodni dresowych, spódnice do damskich bluz sportowych czy obcasy do luźnych kompletów- moda nie zna ograniczeń, więc warto korzystać z jej ofert. Klasyczne jeansy i prosta bluza to bezpieczne, wygodne i gustowne rozwiązanie. Wybierając dres do aktywności fizycznej dobrze jest zwracać uwagę na materiał, z którego został wykonany. Najlepsze będą włókna naturalne, które nie powodują podrażnień skóry i pozwalają jej oddychać.

W ofertach wyboru spodni lub damskich bluz sportowych można przebierać do woli. Nawet najbardziej wymagająca osoba znajdzie coś dla siebie.