Spodnie dżinsy to podstawa większości kobiecej garderoby. Do wyboru mamy wiele fasonów i kolorów. Odpowiednio dobrane jeansy mogą optycznie wydłużyć sylwetkę oraz ukryć jej niedoskonałości. Zatem jak dobrać dżinsy do figury?

Spodnie dżinsowe damskie – rurki czy dzwony?

Obecnie najpopularniejszym fasonem spodni dżinsowych są rurki. Są one mocno dopasowane do sylwetki, podkreślają zarówno talię, biodra, uda i łydki. W takich spodniach świetnie wyglądają przede wszystkim wysokie i szczupłe kobiety. Zakładając do nich buty na wysokim obcasie dodatkowo dodamy sylwetce kilka centymetrów. Natomiast jeżeli nie chcemy aż tak bardzo podkreślać sylwetki lub mamy figurę gruszki to dobrą opcją będą dzwony. Spodnie damskie dzwony także podkreślają talię i biodra, ale rozszerzają się od kolan w dół. Dzięki temu pozwalają zrównoważyć szerokie biodra i masywne uda. Oczywiście to nie jedyne fasony dżinsów. Do wyboru mamy także: jeansy straight, mom jeans, boyfriend, wide leg. To na jaki model postawimy zależy jedynie od tego w czym czujemy się dobrze.

Wysoki czy niski stan?

Jeszcze kilka lat temu bardzo mody był niski stan spodni. Jednak nie był on korzystny dla figury.  Dlatego obecnie większa część kobiet wybiera spodnie z wysokim lub średnim stanem. Spodnie dżinsowe damskie z wysokim stanem wyglądają dobrze na każdej sylwetce. Dodatkowo ten stan pozwala zatuszować nieco większy brzuch i optycznie wysmukla talię. Kobiety, które nie lubią aż tak wysokiego stanu mogą z powodzeniem nosić dżinsy ze średnim stanem.