Jesień jak każda pora roku rządzi się swoimi prawami. Bywa sucha, piękna, słoneczna i kolorowa, ale również ponura i deszczowa. Opady powodują szybkie przesiąkanie opadłych na ziemię liści, przez co stają się one bardzo śliskie. Damskie buty sportowe na jesień powinny zatem charakteryzować się antypoślizgową powierzchnią. Ma to szczególne znaczenie podczas uprawiania różnego rodzaju jesiennych sportów na świeżym powietrzu. Które z modeli sprawdzają się najlepiej?

Chunky sneakers

Znane pod inną nazwą ugly sneakers. Brzmi nieprzekonująco? A jednak! Te buty po prostu zawojowały świat mody. Czasy ich świetności to kolorowe lata 90., w których królował nylon, pstrokate kolory i… brak umiaru. Teraz przeżywają swój renesans. Wciąż charakteryzują się wyrazistą kolorystyką, masywnością oraz grubą podeszwą. Podczas jesiennych zakupów to właśnie ta ostatnia cecha jest najczęściej brana pod uwagę. Gdy za oknem człowieka zastanie deszczowa aura, w tego rodzaju butach, stopy nie przemokną tak szybko. Ciekawy design oraz funkcjonalność to główne wyznaczniki tego rodzaju obuwia sportowego.

Sneakersy slip on

Nazwa „slip on” oznacza, że butów nie trzeba sznurować, ani zapinać na rzep. Stopy dosłownie wsuwa się w obuwie i gotowe! Można zatem powiedzieć, że buty slip on są sportową alternatywą dla balerinek. W sklepach obuwniczych można znaleźć sneakersy slip on na grubszej, jak i cieńszej podeszwie. Naturalnie jesienią warto zainwestować w ten pierwszy model.

Obuwie sportowe damskie z wysoką cholewką

Idealne na deszczowe dni! Gdy pogoda nie rozpieszcza, wciąż siąpi deszcz, w takich butach można pobiegać, a opady wydają się niestraszne. Stawiając na sneakersy z szeroką gumą, wykonane z naturalnej skóry, można być pewnym, że stopy będą oddychać, buty szybko się nie zniszczą i posłużą jeszcze przez długie lata.