Fajnie jest nosić szpilki, bo ładnie się w nich wygląda. Wiedzą o tym panie, które szpilki lubią i są z nimi zaprzyjaźnione. Jednak wiele kobiet rezygnuje z nich, ponieważ nie zawsze dają sobie z nimi radę. Szpilki nie muszą być złem koniecznym, nie muszą być typem obuwia nielubianego, ubieranego tylko w sytuacjach koniecznych, z przymusu. Stosując odpowiednie triki, można sprawić, że szpilki dadzą się polubić i też będą ulubionym fasonem. Opanowanie znajomości sprawdzonych chwytów, pozwoli na dobór konkretnego modelu i fasonu szpilek tak, że nie będzie potrzeby skarżenia się i ubolewania na powstałe pęcherze czy otarcia. One po prostu wtedy wcale nie będą mieć miejsca. 

Dlaczego kobiety noszą szpilki?

Kobiety decydują się na tego rodzaju buty, ponieważ chcą poprawić wizualnie swoją sylwetkę a dzięki szpilkom jest to możliwe. Szpilki dodają im pewności siebie, dzięki nim stają się seksowne i znacznie wydłużają kobiece nogi. Dzisiaj można śmiało powiedzieć, że ten typ obuwia jest ponadczasowy i wszedł już dawno do kanonu mody. Bez szpilek nie ma pokazów mody, ładnych stylizacji, ciekawych propozycji modowych.  W aktualnym sezonie modne stały się srebrne szpilki. Zadać więc trzeba pytania. Jak wybrać srebrne szpilki i jak w ogóle wybrać szpilki by były one wygodne?

Przede wszystkim srebro

Dzisiaj srebrne szpilki już nie tylko kojarzą się z imprezą sylwestrową lub dodatkiem do kreacji wyjściowej na uroczystą kolację. Srebro i złoto to hit i moda i to nie tylko w przypadku gdy chodzi o biżuterię. Co prawda na ulicy kreacje ze srebrem pojawiają się  rzadko, to jednak stylizacje tylko w srebrze są dzisiaj na topie. Szpilki w kolorze srebrnym można założyć do jeansów, do ołówkowej szarej spódnicy i do kombinezonu, niezwykle wygodnego w codziennej stylizacji. Obuwie w tym kolorze jest idealne dla indywidualistek, które lubią eksperymentować w temacie moda. Jednak można też zauważyć, że coraz więcej pań sięga po srebrne szpilki, by chodzić w nich na co dzień.

Zatem – jak wybrać srebrne szpilki?

Srebro nie zawsze musi lśnić by było srebrem. W ofercie wielu sklepów srebrne szpilki nie muszą być szpilkami srebrnymi, by ostatecznie takimi się okazać. Może to być srebro matowe, kolor biały metaliczny, może to być srebrny element obuwia, na przykład w postaci tylko czubków palców lub pięt. Dodatkowo pamiętać trzeba, że srebro też ma wiele swoich odmian i ten fakt wykorzystują producenci srebrnych szpilek. Szpilki w takim kolorze nie zawsze muszą tak mocno lśnić by oślepiać. Chociaż odważne panie uwielbiają mocno, lśniące, srebrne szpilki. Mają też odwagę by ubierać je na nogi do stylizacji codziennych.

Toteż srebro srebru nie zawsze jest równe.

Co zrobić by szpilki były wygodne?

Zakup szpilek nigdy nie powinien odbywać się szybko i z samego rana. Wyjście na zakupy nie powinno być przymusem a przyjemnością. Ponadto szpilkę trzeba kupić na nogi, które będą w takim stanie, kiedy akurat szpilka będzie noszona. Dlatego też dobrze jest kupować szpilki w momencie kiedy nogi są opuchnięte a dzieje się tak wieczorem lub późnym popołudniem. Należy w sklepie przymierzyć but prawy i lewy i przejść się w obuwiu kilka razy. Dodatkowo dobrze jest też obejrzeć, w jakiej jakości zostało obuwie wykonane. Czymś zupełnie niewybaczalnym jest kupić szpilki z obcasem umocowanym na końcu, a nie pośrodku buta, ze sztucznego materiału i w za małym rozmiarze. Wtedy chodzenie w takim obuwiu będzie tylko męczarnią, a nie przyjemnością.

Szpilki nie muszą być złem koniecznym, dobre ich dobranie, przy wykorzystaniu wszystkich danych wskazówek może spowodować, że polubimy to obuwie i będziemy je bardzo chętnie nosić. Moda na srebrne szpilki nie przeminie przez długi czas i będzie aktualna o różnych porach roku. Producenci, myśląc o tym, wypuszczają na rynek szpilki jako srebrne kozaki i szpilki jako srebrne sandały. Dokonanie odpowiedniego wyboru srebrnych szpilek zależne jest już tylko od nas samych.