Buty męskie skórzane to od lat synonim klasy i elegancji w męskiej garderobie. Powinny znaleźć się w każdej szafie. Z czym się je nosi? Do czego pasują? Dlaczego są tak bardzo potrzebne?

Do garnituru

Trudno wyobrazić sobie ubranie eleganckiego garnituru i sportowych butów. Takie zestawienie po prostu wyglądałoby źle. Z tego powodu ważne jest, by elegancki garnitur uzupełnić odpowiednim obuwiem. Do tego celu doskonale nadają się skórzane męskie buty.

Dobrze, jeśli są one w odcieniu dobranym odpowiednio względem samego garnituru. Do czarnych ubrań unika się brązowych butów. Stawiając na czary garnitur, trzeba być konsekwentnym w dodatkach. Brązowa skóra z kolei może się sprawdzić przy garniturach w odcieniach beżu i karmelu.

Do dżinsów

Czasami chce się czymś przełamać luźny charakter dżinsów i koszuli. Takim akcentem może być właśnie eleganckie obuwie. Porządne skórzane buty i dżinsy będą wyglądały naprawdę dobrze.

Z tego też powodu nadają się dobrze do tego, by przy ich pomocy zadać trochę szyku. Takie buty świetnie sprawdzą się na spotkaniach półoficjalnych oraz takich, na których nie jest wymagany nienaganny wygląd. Warto też pamiętać, że swobody look wcale nie oznacza, że można być niechlujnym.

Buty powinny być czyste i wypastowane, nawet jeśli są noszone z codziennymi spodniami. Z niebieskim, klasycznym dżinsem najlepiej wyglądają skórzane buty w odcieniach brązu – od jasnego, przez karmelowy, aż po ciemny.

Ciekawą propozycją mogą też być odcienie wiśniowego – o ile bardziej wpadają w brąz niż w czerwień.