Kompletując garderobę dla dziecka, nie można zapomnieć o wygodnym obuwiu. Od niego zależy nie tylko komfort malucha, ale i jego zdrowie – źle dopasowane buty negatywnie wpływają na kształtowanie się stopy i mogą spowodować problemy z układem ruchu. Dobrym wyborem na co dzień będą lekkie, wyposażone w profilowaną wkładkę adidasy. Jak je wybrać i gdzie kupić?

Jak ocenić wygodę adidasów dziecięcych?

Adidasy dziecięce (na tej stronie), jeśli mają gwarantować stopie właściwą ochronę, a jednocześnie swobodę ruchu, powinny być wykonane z wytrzymałego, ale miękkiego, dopasowującego się do kształtu stopy materiału. Świetnie sprawdzi się skóra naturalna albo dobrej jakości ekoskóra. Oprócz tego buty muszą być wyposażone w dość elastyczną podeszwę, która będzie pracować w czasie poruszania się stopy. Ogromną zaletą jest sztywny zapiętek, trzymający stopę w miejscu i zapobiegający jej przesuwaniu się. Na komfort i bezpieczeństwo ma wpływ również wkładka wewnętrzna – profilowana zapewni stopie naturalne, wygodne ułożenie.

Gdzie szukać dobrej jakości dziecięcych adidasów?

Adidasy dziecięce, które spełnią wymagania dotyczące jakości, można kupić w większości sklepów obuwniczych współpracujących z doświadczonymi, cenionymi przez klientów markami. Duży wybór oferują także liczne sklepy internetowe, zwłaszcza te specjalizujące się w obuwiu dla najmłodszych.
Należy również pamiętać, że nawet najlepsze buty nie będą wygodne, jeśli ich rozmiar będzie niewłaściwy – dlatego tak ważne jest, by przymierzyć adidasy maluchowi i upewnić się, że dobrze leżą: nie cisną, nie krępują ruchów, ale też nie są zbyt luźne.