Jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń w życiu dziecka jest oczywiście pierwsza komunia święta. Wymaga ona nie tylko wielu przygotowań, ale również odpowiedniego wyglądu. Dziewczynki zakładają na taką okazję długie, białe sukienki, ewentualnie alby. Jakie jednak dobrać dodatki, aby córka prezentowała się olśniewająco?

Dopełnić fryzurę

Przygotowania do przyjęcia pierwszej komunii świętej obejmują między innymi wizytę u fryzjera. Włosy mogą pozostać rozpuszczone lub upięte w kok. Aby zwrócić na nie jeszcze większą uwagę, warto zdecydować się na wianki komunijne. To niezwykle popularne dodatki, obecne na każdej tego typu uroczystości. Wyglądają jednocześnie elegancko i dziewczęco. Występują w wielu rozmaitych wariantach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli sukienka lub alba jest bardzo skromna, najlepiej zdecydować się na efektowny model. Kiedy jednak kreacja prezentuje się bardzo widowiskowo, to powinno się zakupić minimalistyczne dodatki. Wianki komunijne przeważnie składają się z białych kwiatów, aczkolwiek istnieją również ciekawsze kompozycje, zawierające nieco pastelowych odcieni.

Wianki komunijne

Delikatna biżuteria

Większość dziewczynek uwielbia nosić błyskotki. Warto więc pozwolić córce na założenie skromnej bransoletki, łańcuszka lub nawet kolczyków, jeżeli ma przebite uszy. Biżuteria na komunię nie powinna być zbyt efektowna, aby nie odwrócić uwagi od reszty kreacji, ale nie oznacza to, iż w ogóle nie może się pojawić. Najważniejsze jest, aby dziecko komfortowo się w niej czuło, więc nie powinna zaczepiać o żadne elementy kreacji. Wianki komunijne świetnie się komponują ze skromnymi kolczykami oraz niewielkimi klipsami.