Wybór idealnej męskiej kurtki na zimę nie jest wcale taki prosty, jak mogłoby to się wydawać. Szeroka oferta w sklepach wcale takiego wyboru nie ułatwia. Idealna kurtka zimowa dla mężczyzny powinna być ciepła, wodoszczelna, wygodna i najlepiej, aby można było ją założyć na każdą okazję. Co jest zatem ważne przy jej wyborze?

Kurtka uniwersalna i funkcjonalna

Najbardziej uniwersalne są kurtki zimowe męskie 3w1. Czym takie kurtki się charakteryzują? Przede wszystkim ich zewnętrzna warstwa jest nieprzemakalna. Wyposażone są także w oddychające membrany. Z kolei warstwa wypinana cechuje się dużym komfortem termicznym. Ogromną zaletą kurtek 3w1 jest z pewnością to, że są bardzo wygodne. Trzeba jednak stwierdzić, że na bardzo niskie temperatury taka kurtka może nie wystarczyć. W takim przypadku lepiej sprawdzić mogą się puchowe męskie kurtki zimowe.

Przede wszystkim ciepło

Puchowe zimowe kurtki męskie od lat cieszą się dużą popularnością. Wybierając taką kurtkę, uwagę zwrócić należy przede wszystkim na jakość puchu. To on bowiem odpowiada za termikę kurtki. Bardzo ważny jest również materiał zewnętrzny. Nie powinien być zbyt ciężki. Wypełnienie puchowe składać powinno się z aż 90% puchu i tylko z 10% pierza. Takie wypełnienie puchowe sprawdzi się znacznie lepiej w porównaniu z jakimkolwiek wypełnieniem syntetycznym. W takiej kurtce na pewno nikt nie zmarznie. Pamiętać jednak trzeba, że kurtka puchowa nie sprawdzi się raczej w przypadku aktywności fizycznej.

Kurtki zimowe z wypełnieniem syntetycznym

Wspomniano, że znacznie lepsze jest dobrej jakości wypełnienie puchowe niż syntetyczne. Nie oznacza to jednak, że kurtki zimowe z wypełnieniem syntetycznym należy od razu przekreślić. Dużą zaletą takich kurtek jest z pewnością to, że są one znacznie mniej wrażliwe na wilgoć. Nie są także tak grube, jak kurtki puchowe. Dlatego kurtki z wypełnieniem syntetycznym polecić można panom uprawiającym zimą sport na świeżym powietrzu. W trakcie aktywności fizycznej taka kurtka utrzymywać będzie cięło, ale nie będzie w niej za gorąco.