Top treningowy jest jednym z najważniejszych elementów damskiego stroju sportowego. Praktycznie w każdej aktywności fizycznej biust przemiesza się i porusza, dlatego też, aby uniknąć dyskomfortu i urazów warto rozejrzeć się za porządnym topem sportowym. Umiejętnie dobrany top jest zdecydowanie skuteczniejszy niż klasyczne biustonosze.

Czy topy sportowe są zdrowe?

Uprawianie sportu bez odzieży ochronnej jest bardzo niebezpieczne. Problemy pojawiają się zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia z bardzo dużym biustem. Energiczne ruchy podczas aktywności fizycznej napinają i naciągają skórę. W dużej mierze to właśnie dzięki umiejętnie dopasowanemu topowi sportowemu można uniknąć wiotczenia skóry w biuście.

Czy top zakłada się na zwykły biustonosz?

Niektóre topy sportowe mogą być bardzo lekkie i prześwitujące. Przy wielu modelach na pierwszy rzut oka może wydawać się, że pod spodem znajduje się dodatkowy biustonosz typu push-up. Topy sportowe dostępne są w wielu wariantach. Wybrać można modele z dodatkowymi usztywnieniami, wspomnianym push-upem, czy też można natrafić na modele z fiszbinami. Klasyczny top sportowy nie zakłada się oczywiście na zwykły stanik, czy też pod jego spód.

Jak nosić top sportowy?

Top sportowy spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy będzie prawidłowo użytkowany. Jak wspomniano powyżej top treningowy zakłada się bezpośrednio na ciało. Na wierzch w razie potrzeby można założyć koszulkę albo bluzkę. Kobiety, które chcą traktować top jako zwykłą koszulkę do ćwiczeń powinny rozejrzeć się za zabudowanymi modelami. Uważać należy jedynie na topy wykonane z mocno prześwitujących materiałów. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby prać topy sportowe zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta. W większości przypadkach odzież sportową można bez problemu prać w pralce w trybie sport albo w trybie delikatnym.