Leginsy nie powinny zostać pominięte przez żadną kobietę. Warto kilka par zawsze mieć w swojej szafie, ponieważ jest to dodatek, który można dopasować do różnorakich stylizacji. Aczkolwiek, mówi się, że nie każda pani powinna je nosić. Wszystko tak naprawdę jest kwestią gustu. Warto jednak pamiętać o kilku złotych zasadach, jeżeli ktoś będzie chciał kupić ten element garderoby do swojej szafy.

Jak się „nosić”?

Jedna z najważniejszych zasad, której w żaden sposób nie można pomijać – leginsy to nie spodnie. To dolny element garderoby, który zawsze powinien być zakładany do czegoś długiego, np. do tunik. Decydując się na założenie leginsów, należy pomyśleć o tym, aby zasłonić swoją pupę. W przeciwnym wypadku można bowiem dopuścić do niezbyt estetycznego widoku, który sprawi, że zostanie popełniony modowy faux pass. Wyjątkiem są leginsy, które zakładane są na siłownie. Tego typu elementy garderoby można wtedy nosić z krótkimi koszulkami, ewentualnie z samym stanikiem sportowym.

leginsy

Do czego dopasować leginsy?

Jeżeli ktoś stawia na wzorzyste leginsy, których nie brakuje w sklepach, powinien postawić na gładką górę. Chyba że ma się do czynienia z całościowym kompletem. W innym wypadku góra powinna być w jednolitym kolorze, ponieważ w innym wypadku można narazić się na śmieszność. Gładkie leginsy dają dowolność, jeżeli chodzi o górę. Ze spokojem można zdecydować się na wzorzyste bluzy, czy też koszulki.