Trudno porównać ówczesną odzież z dzisiejszą. Są tylko bardzo niepozorne podobieństwa. Koszula nocna z dawnych lat była zwykle wykonana z bawełny lub lnu, sięgała do kostek, miała długie rękawy i była zapinana pod szyją na guziki. Te, które mogły sobie na to pozwolić, miały przy obszyciach małą koronkową obwódkę. Prawie wszędzie używano niebarwionych białych lub białych tkanin, które miały symbolizować niewinność ludzkości i wskazywać na moralne zachowanie.

Czysty jedwab, odkryty w Chinach, był więc używany przede wszystkim dla szlachty, gdyż prezentował się genialnie lśniącą bielą. Wdzięczne hafty i złote wykończenia również nie były tu rzadkością. W dzisiejszym świecie jest chyba wszystko, czego pragnie twoje serce. Dziś wyobraźnia praktycznie nie ma granic. Czy krótkie, długie, mini, extra długie. Koszule nocne dostępne są w wielu różnych długościach i ten segment mody cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza młodego pokolenia.

Damska koszula nocna

amskie koszule nocne

Można się spierać o długość; co można pokazać, co nie? Jak bardzo chcesz się zaprezentować? Najważniejszy jest tak naprawdę czynnik dobrego samopoczucia. Ale również wybór tkanin bardzo się rozwinął. Na rynku nie znajdziemy już tylko lnu czy bawełny, ale także satynę, koronkę, poliester i wiele innych. Satyna chłodzi w lecie, a bawełna grzeje w zimie; w końcu trzeba też brać pod uwagę pory roku.

Mieszanki tkanin syntetycznych i naturalnych pozwalają na szeroki wybór wytrzymałych i łatwych w pielęgnacji koszul nocnych, także dla alergików zastosowano naturalne włókna produkowane w sposób jak najbardziej delikatny. Fasony koszul nocnych rozwinęły się bardzo na korzyść kobiet. Niezależnie od tego, czy chcesz podkreślić swoją sylwetkę, czy wolisz coś wygodniejszego i nosisz coś luźnego, tutaj jest szeroki wybór. Głębokie dekolty, mało materiału i delikatna koronka, która eksponuje tylko to, co właściwe. 

Przede wszystkim materiał, z którego wykonana jest koszula nocna, powinien być naturalny. Twoja skóra może lepiej oddychać w tych ubraniach, a miękka i wygodna tkanina zapewnia zdrowy sen. Należy również zwrócić uwagę na temperaturę panującą wokół nas. Latem idealnie sprawdzają się cienkie koszule z bawełny lub jedwabiu. Zimą można wybrać długie koszule nocne z dzianiny lub bikini. Ważny jest oczywiście także styl koszul. Obecnie nie ma problemu z wyborem i każda kobieta może znaleźć koszulę o odpowiednim kroju dla każdej sylwetki. Damskie koszule nocne znajdziesz na https://intimiti.pl/koszule-nocne.

Przegląd materiałów

Wiskoza jest wygodna i miękka w dotyku. Materiał ten jest bardzo elastyczny i plastyczny – z powodzeniem wykorzystywany jest do tworzenia pięknych i eleganckich tkanin. Bawełna to klasyczny materiał na bieliznę nocną. Doskonała oddychalność, reguluje wymianę ciepła i jest wygodna przy skórze. Największą wadą bawełny jest to, że trudno ją ukształtować w smukłe ubranie. Z jedwabiu powstają eleganckie i miękkie koszule.

Jest równie ciepły w chłodniejsze dni, jak i orzeźwiający w gorące letnie noce. Prawie się też nie gniecie. Prawdziwy jedwab jest dość drogi i często zastępuje się go satyną. Satyna jest dobrą alternatywą dla jedwabiu, ale jest dość gęsta i dlatego nie zawsze pozwala na dobrą cyrkulację powietrza.