Nie ulega wątpliwości, że ramoneska powinna znaleźć się w każdej garderobie kobiecej. Ramoneskę mogą nosić kobiety niezależnie od wieku i figury. Ponadto będzie ona pasować do każdej stylizacji.

Kurtka ramoneska – uniwersalizm i komfort

Oczywiście ramoneska kurtka pasuje kobietom w każdym wieku. Taki rodzaj kurtki zakładają także panie posiadające szczupłe sylwetki lub bardziej zaokrąglone kształty. Poza tym pozwala ona wymodelować sylwetkę, np. zamek ukośnie wszyty powoduje, że sylwetka optycznie wydaje się węższa. Natomiast odpowiednio dopasowana ramoneska zamaskuje oponkę na brzuchu bądź brak wcięcia na talli. Z całą pewnością, ramoneska wyróżnia się uniwersalizmem oraz komfortem.

Kurtka ramoneska – z czym nosić?

Współcześnie kurtki ramoneski można połączyć praktycznie z dowolną stylizacją. Jeżeli kobieta woli casualowy i sportowy styl, to wtedy sprawdzą się proste jeansy, sneakersy, biały T-shirt oraz czarna ramoneska. W przypadku wyjścia na eleganckie przyjęcie najlepszym wyborem okazuje się taliowana ramoneska wykonana z materiałów o wysokiej jakości. Oprócz tego ramoneski stanowią doskonały zamiennik żakietów, jeansowych kurtek albo bolerek zakładanych do sukienek. Obojętnie od tego, jaką sukienkę zamierza przedstawicielka płci pięknej założyć, ramoneska zawsze pięknie wygląda w takim zestawieniu. Należy zaznaczyć, że ciekawym pomysłem jest zestawienie różnych materiałów, np. rozkloszowanej i zwiewnej sukienki oraz ramoneski wyprodukowanej, że skóry licowej alboż ramoneski z tiulową sukienką. Takie połączenia ubrań prezentuje się niezwykle elegancko i efektywnie. Podsumowując, kurtki ramoneski to praktyczne oraz uniwersalne ubranie, które pozwala stwarzać rozmaite i oryginalne stylizację. Jednak trzeba pamiętać o tym, że ze względu na ich buntowniczy charakter czasem obniżają w znacznym stopniu formalny charakter ubioru. Dlatego w sytuacji, w której wymagany jest klasyczny cress code lepiej zrezygnować z ramoneski.