W tradycji polskiej istnieje przekonanie, że panna młoda w dniu zaślubin koniecznie powinna mieć na sobie podwiązkę. Ten bieliźniany element garderoby szybko stał się również stałym elementem studniówkowych stylizacji, a także i ozdobą pań, które na wielkich scenach zabawiają gości pokazami kankana oraz innych efektownych tańców. Nie są to jednak jedyne sytuacje, w których warto założyć podwiązkę. Wbrew pozorom ma ona jeszcze mnóstwo innych zastosowań.

Śluby i wesela

O tych wydarzeniach trzeba jednak wspomnieć w pierwszej kolejności, bo nie da się ukryć, że podwiązki (https://www.gorteks.com.pl/pol_m_Akcesoria_Rodzaje_Podwiazki-497.html) najbardziej kojarzą się właśnie ze ślubami. Panny młode sięgają zwykle po te klasycznie białe lub ewentualnie błękitne czy jasnoniebieskie. Biel ma być oznaką ich czystości, a z kolei błękit – gwarancją udanego i szczęśliwego życia w małżeństwie. Oczywiście w tym momencie od tych tradycji coraz częściej się odchodzi, jednakże nie zmienia to faktu, że większość kobiet chętnie przywdzieje na siebie podwiązkę w dniu własnego ślubu.

Studniówki

Druga szczególna okazja, niemalże równie mocno kojarząca się właśnie z podwiązkami. Przy tym wydarzeniu bieliźniany kobiecy element zakładany na udo odgrywa nawet ważniejszą rolę, bo ma stać się jak gdyby talizmanem każdej młodej dziewczyny. Ma zapewnić jej dużą dawkę szczęścia. Niekoniecznie podczas samej imprezy studniówkowej, ale w trakcie pisania egzaminu maturalnego. A jako że każda dziewczyna chce napisać go jak najlepiej, każda taką podwiązkę po prostu musi mieć i musi spędzić w niej całą zabawę.

Występy artystyczne

Te efektowniejsze elementy garderoby zazwyczaj szybko przenoszą się na scenę. Podłapują je styliści, którzy później mogą wykorzystywać je w strojach dedykowanych aktorom bądź… tancerzom, bo to jednak tancerki przeważnie są widywane właśnie w podwiązkach. Ten element ma za zadanie podkreślać mocny charakter występu. Nic więc dziwnego w tym, że podwiązki uwidaczniają się na nogach kobiet wykonujących głównie tańce latynoamerykańskie albo burleskę.

Randki

Wymienione wyżej okazje nie zdarzają się jednak na co dzień. Gdyby więc kobieta chciała nosić podwiązkę tylko z ich powodu, musiałaby ograniczyć się do założenia jej maksymalnie kilka razy w całym swoim życiu. Tak jednak być nie musi. Jako że podwiązka jest bardzo seksownym dodatkiem bieliźnianym, który zdecydowanie działa na zmysły, warto właśnie wykorzystać ją do uzupełnienia jakiejś kobiecej stylizacji, tworzonej chociażby z myślą o randce. Każdy mężczyzna będzie wniebowzięty, gdy ujrzy coś takiego na nodze swojej partnerki.